PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500232}
5,4 4 403
oceny
5,4 10 1 4403
7,0 10
ocen krytyków
Greenberg
powrót do forum filmu Greenberg

grupa odbiorcza

ocenił(a) film na 8

Na przykładzie tego filmu świetnie widać rozdźwięk w podchodzeniu do kina jako takiego. Jeśli ktoś obejrzał film tylko dlatego, że gra tam Stiller, to pewnie liczył na prostą, lekką historyjkę, nie wymagającą angażowania mózgu. Rozumiem, że to mógł być zawód, więc w rezultacie niska ocena. Tymczasem jest to film dla zupełnie innej grupy odbiorczej i z tej perspektywy można by powiedzieć, że obsadzenie w roli głównej Stillera było błędem. Można by, gdyby nie to, że... zagrał naprawdę dobrze. Uważam, że z racjonalnego punktu widzenia średnia ocen poniżej 5 (stan na 15 kwietnia 2011) jest nieporozumieniem. Naprawdę dobry film, świetnie pokazujący zmagania z sobą człowieka nie godzącego się na zastaną rzeczywistość.

ocenił(a) film na 7
rotrax

Twórcy filmu strzelili samobója zatrudniając Bena, pewnie jak piszesz przez niego film "komedia" jako podgatunek nie był komedią dla fanów "Noc w muzeum".

ocenił(a) film na 8
wmbco

Stiller od jakiegoś czasu robi filmy niekomediowe, które cieszą się dobrą opinią. Świetnie łączy komedię z dojrzałymi tematami - zwłaszcza, gdy reżyseruje. Osobiście oglądałem "Sekretne Zycie Waltera Mitty" i "Tropic Thunder" już chyba po dwadzieścia razy i nadal mi się nie nudzą. To utalentowany aktor i reżyser.

Z komedii to może za Zoolanderem nie przepadam, ale Starsky I Hutch czy Tower Heist to naprawdę fajnie zrobione filmy. Jest w nich coś więcej, niż tylko dowcip. W tej chwili Ciekaw jestem tego "Greenberga". Jak znajdę, to obejrzę.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Dwadzieścia razy oglądałeś jeden film. Jest moc.

Sony_West

Zgadzam się z Sony west!

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Właśnie dzisiaj obejrzałem ten film i się nie zawiodłem. Stiller to aktor z krwi i kości (i geniusz, jako reżyser). Przyjemnie jest patrzeć na taki rozwój kariery. Z resztą, on ponoć ma w Hollywoodzie opinię człowieka bardzo skrupulatnego, pracowitego. A powyższy film naprawdę dobry. Mocno się utożsamiłem z postacią głównego bohatera, czyli Greenberga, zwłaszcza, że sporo miedzy nim a mną jest podobieństw (z jedną różnicą - ja nie wybucham nerwami, tylko dusze emocje w sobie).

ocenił(a) film na 6
rotrax

Niestety ale na ta sama przypadłośc co Greenberg cierpi chyba Punch Drunk Love z Sandlerem.

ocenił(a) film na 7
rotrax

Gadanie ;) oglądałem film głównie przez postać reżysera, ale nei ukrywam, że ciekawiło mnie jak sobie Stiler poradzi pod jego skrzydłami. I uważam, że to niezła rola. Mimo to jestem rozczarowany nieco tym co zastałem na ekranie, bo w porównaniu do "Walki żywiołów" ten film wypada co najwyżej średnio. Uważam, że film nieco przynudza i nie jest wystarczająco ciekawy, intrygujący. Jak na Baumbacha jest słabo ;)

rotrax

Ben Stiller nie powinien być aktorem tyko wiecznie kręcącym się stolcem w klozecie to jest cała prawda o tym filmie. Już nie dodawaj filozofii tam gdzie jej nie ma. Nic nie znaczy ten film a tym bardziej o odbiorcach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones