PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520698}
7,2 29 322
oceny
7,2 10 1 29322
7,3 16
ocen krytyków
Moja łódź podwodna
powrót do forum filmu Moja łódź podwodna

Podobne filmy

ocenił(a) film na 9

Czarują mnie filmy tego typu więc wciąż szukam nowych.
Widziałam już (i polecam wszystkim, którym podobał się "Submarine"):
- "Amelia"
- "Miłość na żądanie"
- "Jak we śnie"
- "Reprise: Od początku, jeszcze raz"
- "Wyśnione miłości"
- "Smak życia"
- "To co najważniejsze"
- "Garden State"

mogę liczyć na jakieś rekomendacje?

użytkownik usunięty
mikayo

Nieco bardziej poważne, ale też z klimatem:
- Zabiłem moją matkę
- Marzyciele
- Ukryte pragnienia

ocenił(a) film na 9

Widziałam wszystkie niestety i zastanawiałam się czy też je tu dodać, ale uznałam, że to jednak co innego. Brak tej pozytywnej energii, krzywego spojrzenia. Choć wszystkie trzy filmy uwielbiam.

ocenił(a) film na 8
mikayo

-Juno
-Ghost world
-Scott Pilgrim kontra świat
-Biały oleander
-F*cking Amal
-Noi albinoi
-Zakochani widzą słonie
-Niezasłane łóżka
-Restless


ocenił(a) film na 8
mikayo

...


tony_clifton

Zgadzam sie marka1 ;)
Warte uwagi są również "Like crazy" i "Przekleństwa niewinności" Capolli.

ocenił(a) film na 7
mikayo

mi kojarzą się: 'It's Kind of a Funny Story' i 'Art of Getting By'

użytkownik usunięty
mikayo

Przypomniał mi się jeszcze świetny film 'Radio na fali'

ocenił(a) film na 7
mikayo

Pewno 500 Days Of Summer też Ci się spodoba.

Zabawne, że Amelię wymieniłaś jako pierwszą - dużo z niej w Submarine zapożyczeń.

ocenił(a) film na 9
alojzyen

Właśnie dlatego, dla mnie Amelia jest najbardziej podobna i w formie i w zamyśle, a przy okazji najlepsza.

ocenił(a) film na 8
alojzyen

Gdy oglądałem ten film oczywiście od razu przyszła mi na myśl Amelia, ale drugie skojarzenie to był jeden z moich ulubionych filmów, "Mr Nobody". Nie treściowo, bo treściowo jest zupełnie odległy, ale formalnie - tu jest bardzo podobny sposób narracji. Dla mnie "Submarine" to takie skrzyżowanie "Amelii" z "Mr Nobody" właśnie. Ale film mi sie bardzo podobał. A jakieś pieprzenie o hipsterach i narcyzmie autora recenzji zamieszczonej na stronie Filmwebu jest żałosne.

ocenił(a) film na 8
mikayo

"Debiutanci"

ocenił(a) film na 6
ciemnozielona

O tak, niezwykle urokliwy film.

mikayo

Harold & Maude

ocenił(a) film na 8
wrongeye

Dokładnie! Ten sam klimat, a dodatkowo Harold wygląda jak brat bliźniak Oliviera.

ocenił(a) film na 7
mikayo

http://www.filmweb.pl/film/Orze%C5%82+kontra+rekin-2007-297655

ocenił(a) film na 10
Kamilito

Film jak najbardziej uroczy. Oczywiscie polecam.

mikayo

An Education
Jeden dzień
Bright Star
Blue Valentine

mikayo

Myślę, że nie powinno tu też zabraknąć Away we go i Me and you and everyone we know :)

unikalny

Waiting for forever

ocenił(a) film na 8
mikayo

Ja polecam "Rusałkę"

użytkownik usunięty
mikayo

"Klub winowajców", "It's Kind of a Funny Story", "An Education", "Czarny balonik", "Przed wschodem słońca", "Zakochany bez pamięci" - takie pierwsze skojarzenia :)

ocenił(a) film na 8
mikayo

Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie Science of Sleep. Potem Marzyciele.
Ale mam też coś co nie zostało jeszcze wymienione a myślę, że pasuje do grona tego typu filmów. Stranger Than Fiction. Polecam.

ocenił(a) film na 7
mikayo

Hej Mikayo! przeglądałem Twoj profil i wydaje mi się że mogą Ci się spodobać takie pozycje jak; "Najpierw strzelaj potem zwiedzaj", "True romance" (być może oglądałaś, bo ma już troche lat, oparty na scenariuszu Tarantina), "Man on the moon", "Good Will Hunting", dołączam się równiez do propozycji kaczego dziupa odnoście "Stranger Than Fiction" moim zdaniem świetny film, który po obejrzeniu zapada na jakiś czas w pamięć.

mikayo

Ja proponuję, chyba niewymieniony tu: "C.R.A.Z.Y.", 2005 Kanada.

mikayo

Temat stary, ale chyba warty odgrzebania po prawie roku. Lubię na filmwebie tematy "podobne filmy", bo pozwalają na znalezienie kina, które może nie jest zbyt popularne, ale trafi w nasz gust. Właśnie dzięki takiemu wątkowi przy filmie "Moonrise Kingdom" obejrzałam "Submarine".
Już dodałam kilka ciekawych tytułów do "chcę obejrzeć" i ze swoich skojarzeń dopiszę jeszcze "Tamten świat samobójców" i może "Restless".

mikayo

"Grzeczny i grzeszny" 5x lepszy od mojej łodzi podwodnej

ocenił(a) film na 8
mikayo

Polecam podobny post na forum garden state, jest dłuższy:D

ocenił(a) film na 7
mikayo

Nowe "Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom" ma podobny klimat. Kojarzy mi się również "Orzeł kontra rekin".

ocenił(a) film na 8
mikayo

Wyśnione miłości to mój absolutny faworyt, Like crazy też świetny a Amelia to klasyk <3.
Dzięki za propozycje innych filmów, z chęcią obejrzę :)

ocenił(a) film na 8
Ninettezinha

od siebie dorzucam ciekawe filmy, może z trochę inną koncepcją :
"Hanami - kwiat wiśni" , "Jestem cyborgiem i to jest OK", "Delikatność", "Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec " ,

ocenił(a) film na 6
mikayo

Dla mnie "Submarine" to stylistyczna i tematyczna kopia "Burzy lodowej" Anga Lee i po części "Walki żywiołów" Baumbacha.

mikayo

Zdecydowanie "Perks of Being a Wallflower" - film jest niesamowity, obejrzałam go i tak mi się spodobał, że właśnie zamawiam książkę, na podstawie której został nakręcony. To coś oznacza. No i aktorzy pierwszoplanowi, których bardzo lubię i drugoplanowi, których pokochałam, choć wcześniej nie znałam.

ocenił(a) film na 7
aniula1912

również polecam. Film tak cudowny, zabawny i poruszający jednocześnie.

mikayo

Polecam filmy:
Adam
Keith
Zakochany głupiec

Kasjopeja69

i dorzucę od siebie : http://www.filmweb.pl/film/Kochankowie+z+Ksi%C4%99%C5%BCyca.+Moonrise+Kingdom-20 12-604523

ocenił(a) film na 7
mikayo

To ja dorzuce Charliego.

ocenił(a) film na 10
mikayo

"W kosmosie nie ma uczuć" może ci się spodobać :D

elodie666

Jaaaaaaa cieeee, że też nikt nie wspomnał o filmach Wesa Andersona, a zwłaszcza Moonrise Kingdom!!!!

ocenił(a) film na 10
kra_kra

beatlesowka19 wspomniała o nim.

elodie666

W kazdym razie całą resztę filmów Wesa Andersona polecam

ocenił(a) film na 7
mikayo

To ja jeszcze zaproponuję ''Biegając z Nożyczkami''.

mikayo

"Charlie Bartlett" jest bardzo podobny, wlasciwie w pewnych momentach ma sie wrazenie ze Anglicy tworzac "Submarine" chcieli zrobić wlasna wersje "Charliego. Z tym ze "Charlie...", to typowa amerykanska papka i niestety jest słaby, wiec niekoniecznie polecam. Ale pytanie było o filmy podobne, wiec z kronikarskeigo obowiazku wpisuje ;p

ocenił(a) film na 8
mikayo

"Way way back", pod polskim tytułem "Najlepsze najgorsze wakacje". Podobna tematyka nastoletniego gościa z problemem, ale to mega wciągający, mimo wszystko całkiem niebanalny film.

ocenił(a) film na 8
mikayo

Zdecydowanie "Boy" Nowa Zelandia 2010
Forma taka sama
http://www.filmweb.pl/film/Boy-2010-555243

ocenił(a) film na 9
mikayo

Adaptacja
http://www.filmweb.pl/Adaptacja

ocenił(a) film na 9
mikayo

"Wilgotne miejsca"
http://www.filmweb.pl/film/Wilgotne+miejsca-2013-682655
Ciekawie obrazujący życie wewnętrzne głównej bohaterki. Nie jest tak cudownie niewinny jak "Moja, łódż podwodna", ale dalej jest to dojrzewanie, smakowanie i eksperymentowanie. Bardzo polecam!

ocenił(a) film na 9
mikayo

I do tego wszystkiego jeszcze "Boyhood". Podobne klimaty i także sielankowy soundtrack.

http://www.filmweb.pl/film/Boyhood-2014-629125

ocenił(a) film na 9
ringos1

+ Sztuka dorastania

ocenił(a) film na 8
mikayo

The Perks of Being a Wallflower,
Amelia,
500 days of Summer,
Mr. Nobody,
Her,
Frank

mikayo

Może ,,Frances Ha"?
,,Oh, Boy!" jest troszkę podobny, ale jednak po wyjściu z kina nie byłam radosnym człowiekiem.
C.R.A.Z.Y. koniecznie! A jeśli tak, to jeszcze ,,Dzień, który odmienił twoje życie" (czyli w oryginale ,,Le premier jour du reste de ta vie", polskie tłumaczenia są jak zwykle pijane, ale film dużo lepszy, niż to brzmi!)
Może ,,Inside Llewyn Davis", chociaż bracia Coen tym razem mniej śmieszni, bardziej gorzcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones