PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8401}

Orbitowanie bez cukru

Reality Bites
6,9 18 203
oceny
6,9 10 1 18203
6,2 12
ocen krytyków
Orbitowanie bez cukru
powrót do forum filmu Orbitowanie bez cukru

Oto coś nad czym ostatnio ciężko pracowałem :)
Najgorsze Polskie Tłumaczenia Tytułów Filmów
http://pl.youtube.com/watch?v=H5xlM2tzD5I
http://pl.youtube.com/watch?v=v2HCXU9xz9c
http://pl.youtube.com/watch?v=RoCWMkJPyNc
Dajcie mi szansę i obejrzyj do końca :P
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Pawlik

może popracuj najpierw nad angielskim a potem zacznij tłumaczyć tytuły filmów...

dla mnie twój wykładzik na youtube jest beznadziejny, poza tym chyba nic nie wiesz o tym filmie,
dlaczego jest taki tytuł (kto i jak to wymyślił)? (odp. znadziejsz nawet tu na forum)
Poza tym
mnie się podoba, chociaż oryginalny tytuł też jest fajny ~ "życie gryzie" tak najlepiej to przetłumaczyć, no ale to nie do końca oddaje charakteru tego filmu, bo w końcu chodzi o to, że życie jest zakręcone, czasem zwariowane,
więc gdyby zastanowić się nad tytułem "orbitowanie bez cukru" to ono świetnie oddaje sens tytułu oryginału i całego filmu!!!
orbitowanie - można potraktować jako przenośnie, stan dobrej zabawy, człowiek ma wszystko gdzieś, porusza się przez życie swobodnie (ale do czasu!:)
bez cukru - czyli czegoś brak, brak słodkości, oznacza to że życie jednak nie jest takie dobre, nie jest słodkie (może ma smak gorzki).
Pozytywny czasownik "orbitowanie" połączony z negatywnym określeniem "bez cukru" daje dobry efekt.

użytkownik usunięty

a i jeszcze jedno
"najgorsze polskie tłumaczenia"
w przypadku tytułów nie mowimy o tłumaczeniach, tylko o oryginalnym tytule i polskim.... bo chyba nie trzeba chyba aż tak dobrze znać angielski zeby zobaczyć, że polski tytuł nie jest tłumaczeniem...

Poczytaj komentarze na youtube.com, bo już mi się nie chce tłumaczyć co i jak.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Pawlik

przeczytałem, ale argumenty "robiłem to dla zabawy" nic nie tłumaczą.
ty przekładasz tytuł słowo po słowie co jest żałosne, czy w ogóle oglądałeś chociaż część tych filmów?
Aby wypowiadać się na temat tytułów i bawić się w eksperta trzeba wiedzieć o czym jest film, jakie ma przesłanie a także znać chwyty reklamowe, marketingowe i komerycjne. Czyli nie zawsze chodzi o to, czy polski tytuł jest słowo w słowo odbiciem z angielskiego, a czy u nas się przyjmie, twój najgłupszy chyba pomysł "i skrzynka umrzyka" mówisz, że na miminki byś nie poszedł do kina bo co to za tytuł, a na umrzyka byś poszedł? ha ha, a swoja drogą wiesz w ogole co to miminki i do kogo film jest kierowany?
W tym całym swoim video wcale nie ma dobrej zabawy, jedynie się ośmieszasz i kompromitujesz. Nie będę mówił nawet, że czasem polskie tytuły są lepsze od oryginału... Bo tego chyba nie zrozumiesz. Trochę więcej wiedzy o filmie - polecam.

Ok, słowa krytyki ciepło przyjęte.
Pozdrawiam.

Pawlik

Oooooo chłopie nie da się tego oglądac...

Evil_Ash

Da, da, ale po kilku browcach.

ocenił(a) film na 8
Pawlik

Chłopie, ale ty się czepiasz. Och, jak można przetłumaczyć "Teenage Mutant Ninja Turtles" na "Wojownicze Żółwie Ninja"? No jak można??

ocenił(a) film na 9
mrs_robinson

A jak brzmi "Nastoletnie Zmutowane Żółwie Ninja"? X.x

"najgorsze polskie tłumaczenia"
w przypadku tytułów nie mowimy o tłumaczeniach, tylko o oryginalnym tytule i polskim.... bo chyba nie trzeba chyba aż tak dobrze znać angielski zeby zobaczyć, że polski tytuł nie jest tłumaczeniem..."
Weź Ty się lepiej wyloguj ok?

ocenił(a) film na 8
Pawlik

Aż miło popatrzeć jak ktoś robi z siebie kretyna na oczach całej Polski.. Ale jednej rzeczy nie mogę znieść. Po jasną cholerę wplotłeś w ten "film" Linkin Park?? trzeba było puścić majteczki w kropeczki, przynajmniej oddałbyś kretyński klimat tego "wykładu"..

ocenił(a) film na 8
Pawlik

A tak wogóle to dokształć się dziecko zanim następnym razem cokolwiek opublikujesz , bo imienia JOE nie powinno się tłumaczyć...

Pawlik

"Edit Pijaf w Lamume" Poprawiłeś mi humor na cały dzień. Mnie byłoby wstyd, weźże to usuń z YT

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones