PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527752}

Straż sąsiedzka

The Watch
5,5 30 867
ocen
5,5 10 1 30867
4,7 6
ocen krytyków
Straż sąsiedzka
powrót do forum filmu Straż sąsiedzka

Komedia, sensacja, science fiction, kino akcji, nawet nieco z thrillera/horroru (makabryczne sceny) i to wszystko w jednym filmie!

Nigdy w życiu nie widziałam chyba jeszcze takiego filmu, gdzie byłby taki mix gatunków filmowych.

Oglądało się dobrze, było sporo zabawnych momentów, przynajmniej dwaj świetni aktorzy, i dałabym ocenę 6 albo 7, gdyby nie nadmiar wulgarnych żarcików o tematyce seksualnej (dużo niecenzuralnych słów) oraz scena orgii seksualnej, co sprawia, że film ten, mimo iż śmieszny, jednocześnie jest też w wielu momentach gorszący i przypomina humor rodem z American Pie, którego nie cierpię, dlatego moja ocena to 5.

Z ww. powodów filmu tego nie powinny oglądać osoby niepełnoletnie!!!

ocenił(a) film na 5
Carin

Z tymi pełnoletnimi to nie przesadzajmy, ale rzeczywiście, momentami film trochę przegina i mogliby mniej klnąć. Chociaż z drugiej strony, w wielu amerykańskich i nie tylko filmach bardzo często używają słówek na "f" ;)

ocenił(a) film na 5
Darth__Envious

Ale w tym filmie to wiązanki wulgaryzmów leciały non stop, to miało być niby śmieszne, ale dla mnie było niesmaczne i odrażające. Tylko słabe filmy stosują sztuczki w postaci wulgaryzmów, golizny i przemocy, by przyciągnąć widza.
Dobre filmy tego nie potrzebują.

Carin

Moim zdaniem wystepowanie przemocy, wulgaryzmow nie ma nic wspolnego z jakoscia filmu. Moze byc masa sexu i wulgaryzmow i byc arcydzielo (np.Chlopcy z Ferajny) , i moze byc bardzo grzecznie, inteligentnie, niby z przeslaniem a wyjsc moze straszna kicha. Z komediami nie jest inaczej. The Watch moglaby byc lepszym filmem. Ale wcale wulgarne zarty czy "krwawe" sceny nie przeszkadzaja! Sa zaleta tego filmu. Grzecznych komedyjek jest pod dostatkiem.

RealKalps

Mala poprawka: Moze akurat Chlopcy z ferajny nie byly najlepszym przykladem jesli chodzi o sex. Ale przemoc i wulgaryzmy jak najbardziej. Mimo to zgadzam sie ze "Straz sasiedzka" jest srednia komedia, choc potencjal byl niezly. Pozdrawiam:-)

RealKalps

"Chłopcy z ferajny" to zupełnie inny gatunek. To gangsterka, a tam bluzgi są zrozumiałe, i zrozumiałe jest, że tego filmu nie włączy się dzieciakowi. Natomiast gatunek komedia skłania do puszczenia sobie filmu przy niedzielnym obiedzie z całą rodziną, małoletnich pociech nie wyłączając.
Lecz wystarczy spojrzeć na obsadę, a w niej nazwiska dwóch Żydów: Stiller i Hill aby domyślić się, jakiego rodzaju uczta komediowa nas czeka. Filmów z ich udziałem normalny człowiek ani nie ściąga, ani tym bardziej nie kupuje:-)

Jack_Holborn15

Bluzgi i seks też oczywiście:-)

ocenił(a) film na 10
Carin

Miałem 8-9 lat jak ten film oglądałem 1 raz........

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 5
Sidney_plaszczykowski249

Chwalisz się czy żalisz? ;-) Raczej nie ma się czym chwalić.

Carin

To nie jest film 18+, tylko 16 :D

ocenił(a) film na 6
Carin

Całkiem nieźle się ogląda. Wbrew komentarzom, seksistowskich zartów nie było tam wiele. Przyjemna komedia, nawiązująca do filmów z obcymi. Ciekawie przedstawiona postać głównego bohatera jako "społeczniaka" który wszystko ma zaplanowane i konsekwentnie próbuje wdrożyć swój plan. Widac wyraźny kontrast pomiędzy nim a pozostałymi członkami straży. Jest niezmiernie poirytowany kiedy pozostali członkowie straży działają spontanicznie i nie chcą podążać za " książkowym" sposobem działania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones